اخبار

هفتمین جشنواره ملّی گرافیک رضوی با رویکردی آموزش محور

هفتمین جشنواره ملّی گرافیک رضوی با رویکردی آموزش محور
کارگاه پوستر هفتمین جشنواره ملّی گرافیک رضوی با محوریت "کرامت انسانی در سیره رضوی" با تاکید بر تولید فضای مجازی و اکران شهری با حضور 45 هنرمند از سراسر کشور به صورت برخط(آنلاین) برگزار گردید.

دبیر هفتمین جشنواره ملّی گرافیک رضوی در پایان کار این کارگاه گفت: در طول برگزاری این کارگاه، هنرمندان زیر نظر استاد کارگاه، آثار گرافیکی ویژه فضای مجازی و اکران‌های شهری طراحی کردند.

نصیر بشیری افزود: در این کارگاه کشوری که با میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان و با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام‌رضا(ع) و دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود هنرمندانی از 8 استان کشور حضور دارند و زیر نظر ایشان به فعالیت می‌پردازند.

وی به سابقه فعالیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در حوزه تبلیغ و ترویج فرهنگ رضوی اشاره کرد و ادامه داد: بیش از 6 سال از فعالیت دبیرخانه ی دائمی جشنواره ملّی گرافیک رضوی در این استان می‌گذرد و تاکنون توفیقات زیادی در بحث حمایت از هنرمندان در حوزه ی فرهنگ و سیره رضوی در قالب برگزاری جشنواره امام رضا(ع) داشته است با این حال از سه سال قبل با تصمیم شورای سیاست گذاری جشنواره، بازنگری گسترده‌ای در برنامه‌های این جشنواره صورت پذیرفت.

دبیر هفتمین جشنواره ملّی گرافیک رضوی گفت: با اتخاذ این رویکرد، شیوه برگزاری جشنواره ملّی گرافیک رضوی به صورت آموزش محور(کارگاهی) در آمد، توانمندسازی هنرجویان بااستعداد و همنشینی با هنرمندان حرفه ای در حوزه ی گرافیک، نویدبخش ظهور هنرمندانی جوان خواهد بود.

بشیری افزود: آثار پس از اتمام کارگاه، در اختیار داوران قرار خواهد گرفت و پس از داوری مراسم اختتامیه جهت تقدیر از برگزیدگان برگزار خواهد شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان
۲ آذر ۱۴۰۰ ۱۴:۰۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.